Jak uniknąć oszustw przy sprzedaży samochodu na skup?

Sprzedając auto na portalach internetowych należy liczyć się z tym, że nie będzie to proste zadanie. W trakcie jego realizacji należy m.in. przygotować pojazd tak, aby spodobał się potencjalnym klientom a także nastawić się na spotkania z osobami, zainteresowanymi naszą ofertą. Brak pożądanych efektów może doprowadzać do spadku motywacji. Nic nadzwyczajnego, iż jeszcze więcej osób decyduje się skorzystać z oferty skupów aut. Jak sprzedać samochód do skupu? Jak wyszukać najwłaściwszy auto skup Bydgoszcz? Przeczytaj nasz poradnik!

Sprzedaż samochodu do skupu a minimalizowanie ryzyka oszustwa

Rozważając sprzedaż auta do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z podjęcia takiej decyzji. Jest ich bowiem rzeczywiście mnóstwo. Transakcje w skupach samochodów niezwykle często dotyczą samochodów uszkodzonych i takich, które brały udział w wypadkach drogowych. Szukanie nabywcy na auta z tej grupy nie należy do najprostszych zadań. Większość skupów dysponuje nawet własną lawetą. To dzięki niej możliwy staje się wygodny transport auta, które nie może dotrzeć do miejsca sprzedaży. Dzięki współpracy ze skupem aut, nie musimy także szukać kupca na własną https://skup-samochodow.bydgoszcz.pl/ rękę. Na popularnych portalach internetowych trudno przebić się ze własną propozycją. Korzystając z propozycji skupu, pojazd można sprzedać w kilkadziesiąt minut, przy wsparciu fachowców i z darmową wyceną. Decydując się na taką formę odsprzedaży, można liczyć jednocześnie na sporo innych korzyści. Jest to choćby wypłata określonej sumy do ręki właściciela, kiedy tylko podpisane zostaną odpowiednie dokumenty. Dzięki temu transakcja staje się bezpieczna, a właściciel pojazdu nie musi czekać na zaksięgowanie przelewu. Z tych właśnie powodów coraz więcej osób decyduje się nawiązać współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z samodzielnego poszukiwania kupca.

Dokumenty potrzebne do legalnego skupu aut.

Auto skupy skupują pojazdy z rozmaitych kategorii. Tutaj sprzedać można z powodzeniem zarówno wysłużony pojazd, jak także nowocześniejsze auto w należytym stanie. Wszyscy ci, którzy rozpoczynają współpracę ze skup aut używanych Bydgoszcz powinni natomiast wiedzieć, jakie dokumenty będą egzekwowane podczas odsprzedaży. Z pewnością będzie to dowód rejestracyjny sprzedawanego pojazdu. Bez tego dokumentu, transakcja nie będzie mogła dojść do skutku. Do skupu należy dostarczyć także kartę samochodu, jeśli taka była przekazana. Ważne ubezpieczenie OC to z kolei ostatni, aczkolwiek niemniej istotny punkt na liście dokumentów, wymaganych przez auto skup. Nierzadko pada również pytanie, czy w skupie aut można sprzedać samochód, jaki nie posiada ubezpieczenia OC. Jak się okazuje, niejednokrotnie jest to realne. W trakcie wyrejestrowania pojazdu brak składki zostanie natomiast zgłoszony, a właściciel auta poniesie odpowiedzialność finansową za zaistniałą okoliczność. Sprzedaż pojazdu do auto skupu wiąże się również z koniecznością przedstawiania dokumentów przez właściciela. Należy do nich zwłaszcza dowód osobisty. Sprzedaż staje się skomplikowana, jak auto zarejestrowane jest na współwłasność. Nieodzowna staje się wówczas obecność wszystkich osób, wymienionych w dokumentach jako współwłaściciele. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż samochodu do auto skupu.

Czy korzystanie z profesjonalnego skupu aut jest opłacalne?

Jakie ceny proponują auto skupy swoim kontrahentom? To jedno z wielokrotnie stawianych zapytań. W skupach nie istnieje jednak sztywny cennik. Oferty tworzone są na bazie wyceny. Wycena w skup aut powypadkowych Bydgoszcz jest darmowa a także nie stanowi przymuszenia do dalszej współpracy. W trakcie wyceny profesjonalista ocenia stan techniczny auta. Fachowiec bierze pod uwagę m.in. model, rocznik, markę, liczbę kilometrów określanych przez licznik oraz wygląd tapicerki i lakieru. Na cenę, zaproponowaną przez skup, wpływa więc mnóstwo różnorodnych czynników. Warto wiedzieć natomiast, iż w skupie nie otrzymamy pełnej wartości naszego auta. Znaczy to, że za samochody w świetnym stanie mechanicznym można tu uzyskać ok. 80% ich wartości. Za samochody w gorszym stanie auto skup oferuje ok. 60% ich wartości. Taka cena rekompensowana jest jednak przez eliminację potrzeby samodzielnego szukania nabywcy. Znalezienie kupca na zmęczony samochód jest nie tylko czasochłonne i bardzo trudne, ale często również i niemożliwe. Skupy samochodów kupują auta ekspresowo i w ten sam sposób wypłacają za nie gotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =